Fotografia ślubna Kraków - Fotograf Górski Marcin

Autorska fotografia ślubna i portretowa. Wyjątkowe sesje plenerowe.


FAQ


Marcin Górski Fotografia

Marcin Górski Fotografia to oferta dla Par  z terenów Bielska, Cieszyn, Katowic, Zabrza, Tychów, Pszczyny, Raciborza, Śląska i okolic. 

Marcin Górski Fotografia może zaoferować wszystko co najlepsze w zakresie profesjonalnej fotografii ślubnej.

Planujesz Wasz wymarzony ślub? Potrzebujesz dobrego fotografa ślubnego?

Poniżej przygotowałem dla Was listę kilku rzeczy, które warto wziąć pod uwagę szukając fotografa ślubnego.

// Osobowość

Wybierając fotografa miej na uwadze, że będzie to osoba z która przyjdzie Ci spędzić najważniejszy dzień w Twoim życiu. Fotograf będzie obecny w Twoim domu, pozna rodziców, najbliższych przyjaciół. Będzie z Tobą dzielił czas do późnych godzin nocnych. Osobowość to bardzo ważny element wyboru wśród fotografów ślubnych. Zwróć uwagę na to jak się Wam rozmawia i jak czujesz się w jego/jej towarzystwie:). Koniecznie spotkaj swojego fotografa osobiście przed ślubem, nie kieruj się tylko ofertą internetową.

Pamiętaj, że kontakt z fotografem to nie tylko dzień ślubu. Spotkacie się ustalając szczegóły, spędzicie dzień w plenerze, zaprojektujecie razem album, lub fotoksiążkę. Być może zdecydujecie się przed ślubem na sesje narzeczeńską - to doskonały sposób na poznanie swojego fotografa i nabranie pewności, że wybór był właściwy. Jednocześnie fotograf nie będzie całkiem obcą osobą w dniu ślubu, to ułatwia nawiązanie wzajemnego kontaktu, zaufania:) Jeśli nie martwisz się, czy Twój fotograf wie co robi i czy zdjęcia przypadną Ci do gustu, będziesz mogła zatracić się w waszym magicznym dniu bez reszty:) Dacie mi wtedy wiele okazji do uchwycenia spontanicznych, naturalnych emocji:D 

// Cena

Cena zawsze jest poważnie rozważanym argumentem, zwłaszcza w powiązaniu z innymi wydatkami ponoszonymi na przygotowanie Waszego Ślubu. Mimo to nie powinien to być argument decydujący. Znane powiedzenie "dostajesz to za co płacisz" często przychodzi na myśl dopiero po odebraniu wypalonej płyty ze zdjęciami. W tym momencie jest już za późno na zmiany i zostajesz z wątpliwością czy w ogóle było warto za to płacić? Co daje profesjonalny fotograf? Przede wszystkim doświadczenie, on już był w tej sytuacji nie raz. Wie jak się odnaleźć, wie jakie kadry będą wyglądały najlepiej. Zna zagrożenia, potrafi przewidzieć ewentualne problemy i pracować pod presja czasu. Sprzętu nie wymienię, widok wujka z profesjonalną lustrzanką i drogim szkłem już nie dziwi. Pamiętaj tylko, że pomijając wspomnienia, po Waszym ślubie zostaną tylko fotografie. 

// Fotoksiążka czy Album

Co zamierzasz zrobić z otrzymanymi fotografiami? Większość Par decyduje się na fotoksiążkę, której projekt otrzymują do akceptacji przed wysłaniem do druku, lub tradycyjny album z wklejanymi fotografiami. Łatwo nie docenić albumu i zdecydować się na płytę, ale pomyśl, o ile łatwiej i przyjemnej jest wyjąc z szafy album i obejrzeć go razem z Twoja nową rodziną;b Dzisiejsze albumy i fotoksiążki mają ekskluzywne wykończenie, swoją wagę (są dosłownie ciężkie;) i czar tego czegoś materialnego:) Pen-drive zgubisz, płyty za kilkanaście lat odejdą do lamusa. Fotoksiążka zostanie z Tobą na zawsze, chyba że kupisz psa;) A poważnie mówiąc, zupełnie inne wrażenie zrobi duży album niż odebranie małego pendriva z materiałem w wersji elektronicznej.

Fotoksiążki i albumy mają różne rozmiary, oprawy i wykończenia. Pamiętaj, aby zapytać swojego fotografa o:

  • Ilość stron w fotoksiążce / albumie
  • +/- ilość fotografii zamieszczonych w fotoksiążce / albumie
  • rodzaj oprawy (skóra, ekoskóra, fotograficzna)
  • Dodatkowe tłoczenia, napisy, fotografie w okładce itp.
// Zakres usługi

Jak szeroki zakres fotografii chciałabyś otrzymać? Od przygotowań ( zdjęcia w domu, zdjęcia garderoby, drobiazgów, rodziny, zakładanie sukni, wykupiny itd) poprzez ceremonię (ślub najczęściej kościelny - nie zapomnij zapytać czy Twój fotograf ma odpowiednie uprawnienia wydawane i wymagane przez Kościół Katolicki, ślub cywilny lub humanistyczny), aż po wesele. Często oferty różnią się zakresem godzin, zwróć uwagę czy niska cena nie oznacza np.2-3h fotografii na sali (ten czas szybko mija, zanim goście wejdą, przywitają Was, pierwszy taniec, obiad i niewiele zostaje). Najlepiej mieć fotografa do oczepin (zwyczajowo o północy), później warto pozwolić, aby goście mogli się pobawić swobodnie we własnym gronie (niektórzy będą już mocno "zmęczeni" i zdjęcia mimo iż zabawne, nie będą nadawały się do albumu, lub szerszej widowni;), a i fotograf będzie do tego czasu miał sporo materiału z parkietu. 

Możecie spotkać się z dopłata za każdą dodatkową godzinę wesela, to takie ukryte koszty, które będziecie chcieli ponieść, gdy w dniu wesela, Wasi goście zaczną się bawić na parkiecie, a fotograf będzie się już pakował dajmy na to o 18;)

// Ilu fotografów potrzebujesz

To pytanie zależy od Twojej fantazji, listy gości i budżetu;) Fotograf jest w stanie udokumentować wesele na ok 160 osób, uznajmy ,że max 200. Przy większej liczbie osób nie do ogarnięcia jest liczba przewijających się twarzy i możemy kogoś pominąć. Jeśli macie możliwość wyboru dwóch fotografów na cały wieczór, jest to najlepsze wyjście. Fotograf może skupić się bardziej na pracy z Wami, na detalach zdobiących salę, na niesztampowych kadrach, kiedy drugi spokojnie udokumentuje każde wydarzenie na parkiecie. Niemniej w większości przypadków (wesela na 100 - 150 osób) wystarczy jeden fotografujący.

Naszym dobrym zwyczajem jest oferowanie dwóch fotografów na czas ceremonii. Pozwala to zróżnicować kadry np. gdy wymieniacie się obrączkami jeden fotograf będzie pokazywał to z bliska, drugi obejmie całość sceny. Pozwala to uniknąć biegania po kościele celem zmiany obiektywu;)

 

 

Jeśli chcielibyście uzyskać więcej informacji zapraszam do zakładki Kontakt :)

 

Imię *
Imię